Programa de marzo 2015


 

Luns 23 de inauguración e presentación Marcos Valcárcel Cultural Center (Ourense) 20: 00h

Pau Rosell: Economista, Doutor e Profesor do Departamento de Economía Aplicada da Universidade de Valencia).

Libro: “Cultura, territorio e desenvolvemento Cultura, Economía e do Emprego”.

Jose Manuel Baltar: Presidente da Deputación  de Ourense.

Programa de Ourense ICC Week (Marco das industrias culturais e creativas)

A Cinematic sound Ensemble

Anima a noite, o trío de música clásica ensemble son cinematográfico que recrea atmosfera cinematográfica con instrumentos como violoncelo, piano, clarinete (interpretar composicións do músico e compositor Juan Gallego Rivas

 

Martes 24 Monasterio de San Salvador (Celanova)

 

Mañá: A industria da música e os seus axentes

O futuro das discográficas, eventos, radio e prensa musical visto polos seus protagonistas

Tomás Fernando Flores – Director da Radio 3

Carlos Galan – Subterfuge Xerente

Jorge Vileilla – Cabeza RockFm produto

Javier Esteban – CCO Ticketmaster (Live Nation)

Joan Luna – Redactor Xefe Mondosonoro

 

Tarde: O marco xurídico do Dereito de Autor e Propiedade Intelectual

O valor eo impacto sobre os territorios dos dereitos de propiedade intelectual no campo da música e do audiovisual e das TIC

Monica Sevil – Rosevil Avogados / Director Editorial Nemo (New Media)

Antonio Fernández – Director Xeral ADEPI (Asociación de entidades xestoras españolas)

Juan Carlos Fasero – rexión noroeste Cabeza SGAE (SGAE)

Ruben Gutierrez – Director de I + D Fundación SGAE

 

Mércores 25 San Pedro de Rocas

 

Mañá: Video-creación

Novos formatos tecnolóxicos para a expresión artística

Oscar Teston Udaondo – Fundador VJSPAIN

Eloy Maduell – Paymodes Estudo

Juanjo Fernández – Gnomalab

Cristina Silva – fundador Fium

Ignacio de la Vega – fundador Fium

 

Tarde: O ecosistema de Novas Tecnoloxías

Apps, vídeo-games

José Manuel Louro – membro fundador do Grupo RLS & Dev

Membro do Francisco Javier Rodríguez -Cofundador Ralight & Dev

Oriol Rosell – Desenvolvedor Apps (Conductr) Ableton

Sergio Eclectic – Deseño de Interacción / tecnoloxía creativo Tinkerista

Gilberto Sánchez García – Virtual Toys e membro do LEV (desenvolvedores Video)

 

Tarde / noite: Biolive

Teatro Principal” Ourense 21:30 H

Oscar Mulero & Fium  Biolive

 

Xoves 26 Pazo de Vilamarín

 

Mañá: A produción e a música

Os retos da produción e futuro na música

Antonio Escobar – Produtor Musical @ Antipop

Juan Hidalgo – masterização enxeñeiro @ Mastertips

Dany Richter – Produtor Musical @ esquerda

Suso Ramallo – O presidente da AES España

Manuel Colmenero – Produtor Musical @ Sonobox

Juan de Dios Martín – Música Produtor freelance

 

Tarde: O futuro do cine visto polos seus protagonistas

Cine e canles dixitais

Daniel Guzmán – Actor / Director

Manuel Manquiña – Actor

Torrents POL – Chief especialista en fotografía dixital e cinematografía

Juanma Bajo Ulloa – Filmmaker

Oriol Tarrago – Deseño e técnico de son de cine

 

Co-working

Xesús Ordovás vai falar da creatividade excepcional de The Beatles e os Henderson como parte final vai revivir a “actitude” que trouxo Beatles para unirse ao panteón da música popular a este día. Fans de proba, sen máis comentarios !!

Todos marinado cunha degustación espectacular DO RIBEIRO harmonías polbo da Feira en alcachofas (cortesía Ribeiro ten para todos os participantes)

Share This